Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Ekonomi, HEYA, Makaleler » İthal Solucan Gübresi

Share in top social networks!

İthal Solucan Gübresi

İnsanların elleriyle KAZANDIKLARI sebebiyle karada ve denizde FESAD ZAHİR oldu, yaptıklarının bir kısmının onlara tattırılması için. Umulur ki böylece onlar, dönerler.

Kuran 030.041

İthal Solucan Gübresi

Bir de İthal Solucan Gübresi furyası çıktı. Yakında o da patlar. İthal solucanları artık ne yaparlar bilemem!

Anadolu’da Köylerde toprakta artık solucan yaşamadığını duymak sıradan bir olay haline geldi! Köylerden konuştuğum insanların yakındığı bu!

Dünyanın pek çok yerinden çoğu ithal her türlü kimyasal ilaçlar ve gübreler toprakta yaşam bırakmayacak gibi. Tehlikenin farkında mısınız?
Köylü Herkese Yek Yasalar (HEYA) Tohumculuk/Tarım vs sayesinde sertifikalı tohumlar üzerinden bir avuç küresel şirkete mahkum olmuş durumda.

Sertifikalı tohumlar köylüyü her şeyden önce patentlerle korunan yan ürünlere (böcek mücadele, yapay gübre vs) muhtaç bırakıyor.
Sertifikalı Tohumların çoğu bir avuç küresel şirket tarafından GDO/hibrit/teknolojik tarım yöntemleriyle geliştirilmiş karmaşık ürünler.
BİLE’de (Bilgi, İletişim, Lojistik ve Enerji) en tepede seri üretim şirket tarımcılığı ile üretilen patentli/sertifikalı tohumların nasıl bir bağımlılık olduğu akledilmelidir!

Kasıtlı Eskitme ürünü olan Sertifikalı Tohumlar her yönden kendine bağımlı kılarken toprağı da ifsad ediyor/bozuyor. Canlılığı yok ediyor!

Artık o toprağın bitkiyi sadece tutuculuktan öte işlevi kalmıyor. Çünkü sertifikalı tohum yapay gübre ve kimyasal ilaçlar istiyor.

Dolayısıyla ithal solucanlarla elde edeceğiniz organik gübrenin de bir değeri kalmıyor. Ayrıca yerli olmayan solucanın kullanılması da sorun!

Daha önce Arıcılıkta Varroa Biti olayını okumayanlara tavsiye ederim. Allah her canlı ve cansız varlığa emirler SETini (programını) yerleştirmiştir. Arıcılıkta ithal arıların kullanıldığı durumlarda Varroa Biti ile kimyasal yöntemlerle başa çıkmaya çalışıyorlar.

Yerelden ve doğal yöntemlerden kopunca tamamen dışa bağımlı hale geliyoruz. Bunu da tepeden dayatılan Herkese Yek Yasalar (HEYA) sağlıyor.

Kasıtlı Eskitmeyle tasarlanan Sertifikalı tohum (GDO, hibrit vs yöntemleri) HEYAsal düzenin içinde bir avuç küresel firmaya imtiyaz veriyor.

Sertifikalı tohum yüzünden ortaya çıkan bağımlılıklar topraktaki canlılığı öldürerek köylüyü kendi toprağında HEYAcıya amele kılıyor!

O yüzden solucanlar ve toprakların canlılığını sağlayan diğer varlıklar topraklarımızda yaşayamaz oldular. Toprağın ifsad olması faciadır!

İthal Solucanlarla organik Gübre elde ederek kazanç sağlamak isteyenlerin de işi ifsad olacaktır. Çünkü tohum gübre değil kimyasal istiyor!

Üreticiler İthal Solucanlarla elde ettikleri gübreyi satamaz olunca etrafa solucan satmaya çalışacaklardır.

İthal Avrupa arılarıyla nasıl başımıza Varroa Biti musallat olduysa bu topraklara aşina olmayan ithal solucanlarda bakalım neler çıkacak?

Ve döndüğü zaman, yeryüzünde FESAT çıkarmak, EKİNİ ve NESLİ HELÂK etmek  için çalışır. Ve Allah FESADı sevmez!

Kuran 002.205

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Share in top social networks!
Etiketler:, ,

Leave a Reply

*

Muhtevasını değiştirmemek şartıyla yazılardan istifade edebilirsiniz.
© 2017 Prof. DR. B. Gültekin ÇETİNER · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress

Faiz Lobisi