Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » BDPS KRS Zulmü, Ekonomi, Makaleler » Neden Bu Düzen Değişmeli?

Share in top social networks!

NEDEN BU DÜZEN DEĞİŞMELİ?

“Ekonomi dediğimiz çalışma/yapılanma, varolan/toplanan rantın nasıl dağıtılacağı sorusunun cevabıdır. Dolayısıyla temeli tercihe dayanır.” Prof. Dr. Mete Gündoğan

Mevcut ekonomik sistem piramit tipi bir hiyerarşik yapılanmadır. Refah piramitin üstlerinde üretilir. Servet sürekli alt katmanlardan üste akar.

Bu sistemde piramit tipi yapılanmanın en üstünde parayı üreten bankalar vardır. En üstte parayı üreterek toplumu köleleştirir.

Bu rantiyeci saadet zinciri düzende para ve refah üst basamaklarda üretilir. En alt katmanda çoğunluğu teşkil eden asıl ezilenler köledir.

Mevcut düzendeki piramit yapıda servetler sürekli alttan üste akacak şekilde tasarlanmıştır. Peki servetler nasıl alttan üste akar?

Servetlerin alttan üste doğru akmasının temel sebebi en tepede paranın bankalarca havadan BORCA DAYALI OLARAK üretilmesi ve ekonomide hiç üretilmeyen faizin istenmesidir. (Zalımon’un hikayesi).

Bu ekonomik düzen matematiksel olarak en sonunda sadece 2 sınıf ortaya çıkarır.

1. Parayı havadan üreten bankalar yani EFENDİLER
2. KÖLELER

Yani BDPS/KRS’ci ekonomik düzenin nihai aşaması 2 sınıftır. Parayı havadan üreten bankalar ve diğeri kölelerdir.

Bu kısaca şu demektir: Bugünün fabrika sahiplerinin torunları da kendi dedelerinin fabrikalarına gelecekte bankalar sahip olacağı için oralarda işçiler olarak çalışacak.

Mevcut BDPS/KRS temelli ekonomik sisteminin özeti budur.

Ekonomik sistem servetlerin alttan üstte doğru değil de üstten alta doğru akmasına göre kurgulanırsa nihai aşama servetlerin eşitlenmesidir. Bunun için de önce BDPS/KRS temelli saadet zinciri yapısının kaldırılması gerekmektedir. Ondan sonra da üretilen refahın sürekli alta yayılacağı bir ekonomik sistem kurgulaması yapılmalıdır.

“Mevcut ekonomik sistem rantiyeci düzenin teminatıdır. Hem düzene teminat verip hem de vatandaşa ekonomik barışı ulaştırmak mümkün değildir.” Prof. Dr. Mete Gündoğan

O yüzden bu düzen değişmeli diyoruz…

Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner

Kaynaklar

  1. Bu düzen değişmeli
  2. Üç Mesele
  3. Faiz Tuzağı
  4. Bankalar Nasıl Havadan Para Yaratıyorlar?
Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Share in top social networks!

Leave a Reply

*

Muhtevasını değiştirmemek şartıyla yazılardan istifade edebilirsiniz.
© 2011 Prof. DR. B. Gültekin ÇETİNER · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress

Faiz Lobisi