Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Makaleler, Sanal Oba, Sistem Mühendisliği, Siyaset, Sosyal Kredi » AÇIK KAYNAK SANAL OBA

Share in top social networks!


AÇIK KAYNAK SANAL OBA PROJESİNE DAVET


Üretici ve Tüketiciyi buluşturan aracıyı tamamen ortadan kaldıran BİLE’nin (Bilgi, İletişim, Lojistik ve Enerji) tamamen tabanda üretileceği proje.

Sistemin temel yapısı ÇOKYASAL bir sözleşme etrafında bir araya gelen obalar üzerine kuruludur! Her OBA kendi yasalarını oluşturacak ve seçmiş olduğu alanda üretim mekanizmalarını kendi içerisinde denetleyecektir. Ana Web sitesi üzerinde hiçbir şekilde para alışverişi bilgilerinin tutulmadığı sistemde para Blokzinciri yapısı içerisinde TABANDA alışveriş sırasında üretilecektir. Bitcoin gibi yapılarda bilindiği gibi borç söz konusu değil. SANAL OBA projesinde RİBA/FAİZ olmaksızın vadeli çek mekanizmasında olduğu gibi borç verilebilecektir. Ana Web sitesi sadece oba kayıtlarını YASALARI ve KURALLARINI, alışveriş sırasında ortaya çıkan şikayetleri ortaya çıkarma ve giderme gibi bilgileri şeffaf şekilde paylaşarak TABANDA DENETİM mekanizmasını yönetecek ve para alışverişine hiçbir şekilde dahil olmayacaktır.

Proje açık kaynak olarak geliştirilecektir.

Blokzinciri mekanizmalarını bilen Web tabanlı yazılım geliştirmede (Java, Php, AJAX vs) kendine güvenen arkadaşları özellikle bekliyoruz.

https://chat.whatsapp.com/7gehPGnMEJPLRMU6os6vv6

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Share in top social networks!

Leave a Reply

*

Muhtevasını değiştirmemek şartıyla yazılardan istifade edebilirsiniz.
© 2017 Prof. DR. B. Gültekin ÇETİNER · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress

Faiz Lobisi